دکوراسیون

اهمیت لوستر در دکوراسیون

اهمیت لوستر در دکوراسیون: روشنایی یکی از مهم ترین رکن ها برای داشتن دکوراسیونی زیبا است . شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای دیزاین خود هزینه های زیادی کرده باشید ولی آن طور که می خواستید به چشم نیامده است حتما به مقدار نور فضای خود توجه کرده اید و متوجه شده اید که نور محیط کم است .علاوه بر این مدل لوستر انتخابی شما به مقدار نور دریافتی شما بستگی دارد .

برای اینکه بتوانید لوستر مناسب فضای خود را انتخاب کنید باید از سبک های دکوراسیون و لوستر های مناسب آن سبک ها اطلاع داشته باشید .

در این مقاله  سعی داریم باهم چند سبک رایج در دکوراسیون لوستر های مناسب آن سبک ها را باهم بررسی کنیم .

اهمیت لوستر در دکوراسیون

کاربرد و اهمیت لوستر در دکوراسیون داخلی خانه، چیزی فراتر از روشنایی و نورپردازی است. به طور کلی نورپردازی مناسب و استفاده از یک لوستر متناسب با دکوراسیون، نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارد. تا انتهای این مقاله از دکورشاپ همراه ما باشید تا با نکات مهم در مورد  انتخاب لوستر مناسب آشنا شوید.

کاربرد لوستر در دکوراسیون داخلی

لوسترها یکی از مهم ترین ملزومات تزیینی در خانه هستند که علاوه بر ایجاد روشنایی، موجب زیباتر شدن دکوراسیون خانه می شوند. اهمیت لوستر در دکوراسیون تا حدی است که هنگام انتخاب لوستر باید سبک کلی دکوراسیون را در نظر بگیرید. انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیون، زبیایی فضا را چند برابر می کند. در حال حاضر لوسترها در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار موجود هستند و شما می توانید به راحتی آن را با دکوراسون خود ست کنید.

اهمیت لوستر در دکوراسیون

نکات مهم در انتخاب لوستر متناسب با دکوراسیون

برای انتخاب لوستری که با دکوراسیون داخلی خانه هماهنگی داشته باشد، باید نکات زیادی را رعایت کنید. به این ترتیب لوستر علاوه بر نورپردازی، یکی از عناصر زیبا در دکوراسیون محسوب می شود. در ادامه این مقاله اهمیت لوستر در دکوراسیون داخلی و هماهنگ بودن آن با سایر اجزا را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • انتخاب طرح و رنگ مناسب برای لوستر: انتخاب رنگ و طرح مناسب برای لوستر، تاثیر قابل توجهی در دکوراسیون داخلی دارد. اهمیت لوستر در دکوراسیون با توجه به رنگ و طرح سایر وسایل، نقش قابل توجهی در زیباتر شدن دکوراسیون ایفا می کند.
  • در نظر گرفتن ابعاد لوستریکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب لوستر مناسب، توجه به ابعاد لوستر است. به هیچ عنوان برای فضاهای کوچک، از لوسترهای بزرگ استفاده نکنید ولی برای فضاهای بزرگ می توانید از لوسترهای بزرگ یا ترکیب چند لوستر استفاده کنید. در هنگام انتخاب ابعاد لوستر، اهمیت لوستر در دکوراسیون را نادیده نگیرید. چون در صورت نا متناسب بودن ابعاد آن، زیبایی و جذابیت لوستر دیده نمی شود.
  • توجه به سبک دکوراسیون خانه: اهمیت لوستر در دکوراسیون و نوع سبک خانه از مهم ترین نکات برای انتخاب لوستر است. در صورتی که سبک خانه شما مدرن است، نباید از لوسترهای پر زرق و برق استفاده کنید. سادگی، مهم ترین ویژگی سبک مدرن است و برای این سبک باید از لوسترهای مدرن امروزی استفاده کنید. این لوسترها تنوع زیاد و نور ملایمی دارند و به همین دلیل دکوراسیون جذابی ایجاد می کنند.

هماهنگی لوستر با مبلمان و متراژ خانه

اگر خانه ای با متراژ بزرگ و دکوراسیون و مبلمان کلاسیک دارید، می توانید از لوسترهای بزرگ و کلاسیک و لوسترهای آویز کریستالی استفاده کنید. در صورت داشتن خانه کوچک و مبلمان گرد، بهتر است از لوسترهای دایره ای شکل با ابعاد کوچک استفاده کنید. به طور کلی اهمیت لوستر در دکوراسیون داخلی خانه، ارتباط مستقیمی با مدل مبلمان دارد

اهمیت لوستر در دکوراسیون

سوالات متداول در مورد نقش لوستر در دکوراسیون داخلی

  1. اندازه لوستر چه اهمیتی در دکوراسیون داخلی خانه دارد؟

برای فضاهای بزرگ باید از لوسترهایی استفاده کنید که بزرگ و پرشاخه هستند.

  1. چه لوسترهایی برای دکوراسیون سنتی مناسب هستند؟

به طور معمول لوسترهایی که از جنس برنز، برنج و نقره هستند و شاخه های زیاد و شوغی دارند، مناسب دکوراسیون سنتی هستند.

جمع بندی

در این مقاله تا حدی با  نکات مهم در مورد اهمیت لوستر در دکوراسیون داخلی خانه آشنا شدید. استفاده از لوستری که با دکوراسیون هماهنگی داشته باشد، موجب جذاب شدن خانه می شود.

سبک های دکوراسیون و لوسترهای مناسب آن

سبک کلاسیک

در این سبک از دکور اسیون بیشتر از مبلمان های کلاسیک یا استیل به همراه پرده های بلند استفاده میشود . این سبک بیشتر مناسب خانه هایی با فضاهای بزرگ و سقف های بلند به همراه پنجره های بزرگ و زیاد است . لوستر مناسب این سبک می تواند لوستر ویکتوریایی و یا کلاسیک و کریستالی های شاخه دار و چند طبقه باشد . در این سبک بیشتر از رنگ ها و اشیا هایی که دارای زرق و برق بیش تری است استفاده می شود.

این سبک در واقع سبکی است که در آن از وسایل عتیقه و گران قیمت زیاد استفاده می شود . بوفه های بزرگ که دارای کریستال های گران قیمت است بسیار کاربرد دارد .برای سبک همچنین میتوان از لوسترهایی به جنس برنج و برنز نیز استفاده کرد .

سبک مدرن

در سبک مدرن به سادگی و تجملات کم تر توجه می شود .در این سبک به دنبال زرق و برق سبک کلاسیک نگردید . رنگ های مورد استفاده در این سبک بیشتر رنگ های روشن است . نور در این سبک یکی از عناصر اصلی می باشد . در این سبک می توان از لوستر های مدرن ،کلاسیک با کریستال های رنگی و لامپ ها و آویز های ادیسونی استفاده کرد . در این سبک بیشتر از مبلمان راحتی ،چستر و یا کاناپه های تک استفاده می شود.

سبک روستیک

این سبک الهام گرفته از طبیعت می باشد . از عناصری که بر گرفته از طبیعت باشد در این سبک استفاده می شود مثلا از عناصر چوبی ،سنگی ،فلزی و… .لوستر مناسب این سبک معمولا الهام گرفته از طبیعت هستند مانند لوستر چوبی. حال یا در طراحی آن از طبیعت الهام گرفته شده است و یا برای تولید آن از عناصری مانند شاخه ی درختان و یا سنگ و شاخ گوزن و چوب و …. استفاده می شود .

سبک صنعتی

این سبک ها بیشتر در محل هایی مثل انبار ها و کارخانه ها استفاده می شود . در واقع این محل ها را مسکونی می کنند . در این سبک از رنگ های مونو کروم بیشتر استفاده می شود و بیشتر از لوسترهایی صنعتی ، مدرن و یا لوسترهایی که دارای دیزاین خاصی هستند مثلا برای طراحی آن ها از لوله یا .. استفاده شده ، استفاده می شود .

سبک مونوکروم

در این سبک از دکوراسیون  معمولا از یک رنگ استفاده میشود  و از پرده هایی ساده که به راحتی از آن نور رد میشود میتوان بهره برد . نور در این سبک بسیار مهم است و لوستر کاربردی در این سبک معمولا لوستر های مدرن و یا لوسترهایی باشید هایی ساده است .

سبک مینیمال

این سبک بسیار ساده پسند است و بیشتر از  رنگ های متضاد در کنار هم استفاده می شود . بهترین انتخاب مبل برای این سبک مبل های کاناپه است .در این سبک می توان از لوستر های مدرن و هنری و یا شید دار استفاده کرد .

سبک ویکتوریایی

این سبک بسیار مشابه سبک کلاسیک است .در این سبک از کاغذ دیواری هایی با رنگ تیره به همراه مبلمان کلاسیک و سلطنتی استفاده می شود . لوستر مناسب این سبک لوستر ویکتوریایی است.

سبک هنری

در این سبک می توان به آسانی از رنگ های شاد و نشاط آور در کنار هم استفاده کرد و هیچ محدودیت رنگی وجود ندارد . حتی میتوان سبک هنری و کلاسیک را باهم تلفیق کرد و بسیار زیبا می شود . در این سبک می توان از لوستر های مدرن و هنری و حتی آویز های ادیسونی و غیره استفاده کرد .

امیدواریم با خواندن این مقاله با انواع سبک های دکوراسیون آشنا شده باشید و بتوانید با توجه به شناخت انواع سبک ها ٬ لوستر مناسبی را برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.  ما را از نظرات و پیشنهادات خود بی بهره نگذارید و اگر این مطلب را دوست داشتید برایمان کامنت بگذارید. مطالب مفید کاربردی بیشتر را میتوانید در وبسایت لوستر آزاد مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *